Jestem fanką owsianki. Naprawdę! Ale nie tej szaro-burej brei o jakiej część z Was teraz myśli. Moje owsianki nie mają nic wspólnego z przypalonym mlekiem w przedszkolu czy kożuchami.

Owsianka sama z siebie jest bardzo prosta - o ile nie przypalimy mleka i nie ucieknie nam ono na niekontrolowaną wyprawę po naszej kuchence. Jeśli tylko tego unikniemy możemy naprawdę dużo.

Oczywiście dla tych co mleka nie lubią/nie chcą/nie mogą, istnieje wersja owsianki na wodzie.

Składniki podstawowe 1:

  • 1/2 litra mleka
  • 4 kopiaste łyżki stołowe płatków owsianych

Składniki podstawowe 2:

  • 1 szklanka wody
  • 1 szklanka płatków

Składniki dodatkowe,

które umilą nam owsiankowe śniadanie/kolację: orzechy wszelakie, żurawina suszona, rodzynki, kawałki czekolady, miód, cynamon, przyprawa do piernika, kardamon, jabłko, banan

Akcja Mleko:

Mleko bardzo uważnie gotujemy, a gdy zacznie kipieć zestawiamy i dosypujemy płatki owsiane. Mieszamy i odstawiamy pod przykryciem by płatki zmiękły.

Akcja Bez-Mleko:

Zalewamy płatki wodą i odstawiamy na noc. Rano całość gotujemy i dodajemy z góry upatrzone urozmaicacze.
 
Jeśli chcecie dodać miód i cynamon lub przyprawę piernikową - stawiacie na stole przyprawy i każdy uszlachetnia swoją porcję według własnego gustu.

Jeśli jednak dodajemy inne składniki, warto je nieco pokroić i dodać do garnka by stały się integralną częścią naszego dania. Tutaj nie ma chyba zestawów mniej i bardziej zalecanych, wszystko zależy od Was.

No dobra. Próbowałam zrobić jakąś przyzwoitą sesję moim owsiankom. Okazuje się jednak, że za tak licznym zaletami zdrowotnymi nie idą niestety względy estetyczne. Owsianka nie wygląda sama z siebie. Jest też mocno nie fotogeniczna.

Dlatego aby nikogo nie przestraszyć pokażę Wam z czego taka owsianka się składa. W końcu tak fajne składniki nie mogą być niesmaczne. a przy bliższym poznaniu wygląd zewnętrzny nieco traci na impakcie.

owsianka